- Akcesoria
- Biopreparaty
-
Oczyszczalnie ścieków
- Oczyszczalnia 1719 litrów - trzy komory
- Oczyszczalnie biologiczne
- Z drenażem tradycyjnym - żwirowym
- z pakiety W-BOX
- Ze studnią chłonna SZAKK 210 litrów
- Oczyszczalnia 2400 litrów - dwie komory
- Z tunelami SZAKK 200 litrów
- Oczyszczalnia 3200 litrów - dwie komory
- z tunelami SZAKK 400 litrów
- Oczyszczalnia 1200/1300 litrów
- Oczyszczalnia 5400 litrów - dwie komory
- z tunelami GRAFA 300 litrów
- Oczyszczalnia 2000/2150 litrów
- Oczyszczalnia 573 litrów
- Oczyszczalnia 2700/2950 litrów
- Oczyszczalnia 3150/3400 litrów
- Oczyszczalnia 3600/3800 litrów
- Osadniki gnilne - Szamba - zbiorniki na deszczówkę
- Pokrywy i kosze filtracyjne
- Pompy do wody i ścieków
- Separatory
- Separatory substancji ropopochodnych koalescencyjne
- Separatory tłuszczu
- Studnie
- Studnie przepompowe - przepompownie
- Studnie wodomierzowe - wodomierzówki
- Systemy drenażowe - odwodnienia
- Zawory zwrotne
- Oczyszczalnie z podziałem na typ drenażu
Your shopping cart is empty!
Separatory substancji ropopochodnych koalescencyjne
Zastosowanie separatora substancji ropopochodnych - separatory koalescencyjne to: urządzenie przeznaczone do oczyszczania wód deszczowych odprowadzanych z parkingów, dróg, stacji benzynowych, oraz ścieków technologicznych pochodzących z myjni samochodowych, warsztatów oraz z miejsc składowania części pojazdów itd.
Zasada działania: separator jest urządzeniem przepływowym, w którym następuje wydzielenie zarówno lżejszych od wody substancji ropopochodnych jak, i cięższej od wody zawiesiny. W osadniku zatrzymywana jest zawiesina łatwo opadająca. Następnie ścieki przepływają do komory separacyjnej gdzie następuje separacja cząstek substancji ropopochodnych i ich wypływanie w postaci kropli na powierzchnię oraz sedymentacja części zawiesiny i jej opadanie.
Separatory koalescencyjne wyposażone są we wkłady koalescencyjne, których zadaniem jest zwiększenie powierzchni aktywnej w separatorze a poprzez to wzbudzenie lub przyspieszenie zjawiska separacji flotujących kropli produktów ropopochodnych. Następnie ścieki wypływają z urządzenia przez odpływ wyposażony w automatycznie zamknięcie pływakowe (zamykające się w chwili przepełnienia zgromadzonymi substancjami ropopochodnymi) do odbiornika naturalnego lub kanalizacji.
Separatory koalescencyjne odgrywają kluczową rolę w nowoczesnym systemie oczyszczania ścieków, oferując efektywne rozwiązanie dla przemysłu i sektora komunalnego. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii, urządzenia te stają się coraz bardziej zaawansowane, a ich zastosowanie coraz powszechniejsze. W obliczu rosnących wyzwań związanych z ochroną środowiska, separatory koalescencyjne pozostają istotnym elementem strategii zrównoważonego rozwoju.